MARMARALOJİSTİK OTOMASYON SİSTEMİ

1 Bu Link'e tıklayarak adrese gidin.
2 Giriş yapın veya yeni hesap oluşturun.
3 Sistemimizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aklınıza takılan sorunuz için, lütfen bize iletisim@marmaralojistik.com adresine bir e-posta göndererek bize bildirin. Teşekkür ederiz!

SAHA VERİ ANALİZLERİ OLUŞTURMA VE OKUMA

Türkiye genelinde, istenilen herhangi bir bölgede ya da ilde belirlenecek olan sosyal gruplar üzerinde yapılan araştırmalardır.

Saha Araştırmalarında Hangi Adımlar İzlenir?

  • Araştırma konusu belirlenir.

  • Bilginin alınacağı kitle belirlenir ve gerekli çerçeve oluşturulur.

  • Bilginin alınacağı kitle küçük ise tam sayım, değil ise kitle yapısına uygun örneklem belirlenir.

  • Belirlenen örneklem üzerinden veriler bire bir görüşme tekniği ile toplanır.

Saha Araştırmaları Nasıl Yapılır?

  • GPS’e Dayalı Kontrol Sistemi

  • Gerçek Zamanlı Veri (Bilgisayar Destekli Veri Giriş Ve Akışı)

  • 81 İlde Tam Zamanlı Zamanlı Saha Ekibi

GPS’e Dayalı Kontrol Sistemi

Türkiye’de yalnızcaMarmara Lojistik tarafından kullanılan GPS’e dayalı veri toplama sistemi ile, her bir verinin giriş noktasına ait GPS koordinatları otomatik olarak veri ile birlikte sisteme yüklenmektedir. Sahadaki anket işlemini gerçekleştiren anketörlerin bu bilgilere müdahale etme olanağı yoktur. Bu sayede yapılan anketlerin güvenirliği sağlanırken, birden fazla yapılan anketin tek bir noktadan ( masa başında ) girilmesi söz konusu olmamaktadır. Yapılan anketlerin veri giriş noktalarının GPS koordinatlarıyla birlikte Türkiye haritası üzerindeki dağılımı, grafiksel ve istatiksel olarak Marmara Lojistik tarafından, müşterilerine sunulmaktadır.

Gerçek Zamanlı Veri (Bilgisayar Destekli Veri Giriş Ve Akışı)

Marmara Lojistik, saha araştırmalarına gereken hassasiyeti göstererek, en doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmak adına gelişen teknolojiyi yakından takip eder.

Saha araştırmalarında toplanan veriler, saha el bilgisayarları ve akıllı kalem DigiPen teknolojisi ile toplanmaktadır. Kullanılan bu özellikler sayesinde veriler, gerçek zamanlı olarak veri toplama sistemine düşmektedir. Veri toplama sistemi internet üzerindeki tam güvenlikli veri tabanına aktarılmaktadır. Bu sistem sayesinde veri girişinden kaynaklanan herhangi bir hataya direkt müdahale edilerek, oluşabilecek hataların en aza indirilmesi sağlanmaktadır. İksara Veri Analiz ve Araştırma, araştırma süreci boyunca müşterilerinin isteği doğrultusunda internet veri tabanı aracılığıyla sağladığı sistem sayesinde müşterilerine sahanın haritasını sunabilmektedir.

81 İlde Tam Zamanlı Saha Ekibi

Saha araştırmalarında en güvenilir bilgiyi müşterilerine sunan Marmara Lojistik, ulusal araştırma tecrübesine sahip uzman kadrosuyla Türkiye genelinde 81 ilde, yerleşik tam zamanlı saha ekibiyle çalışmaktadır.

Sahadan toplanan verilerin doğruluğu konusunda güven veren Marmara Lojistik, veri toplarken sahada GPS’e dayalı el bilgisayarları ve akıllı DigiPen teknolojisini kullanarak, sektöründe fark yaratmaktadır.

TEKLİF ALIN

Bir sonraki en iyi projemizi yapmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız!

TEKLİF ALIN

Bir sonraki en iyi projemizi yapmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız!

YUKARI